Yapı Kredi Esnek Hesap

Yapı Kredi Esnek Hesap
5 Mart 2018 tarihinde eklendi, 3.427 kez okundu.

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesabı nedir? Nasıl açılır? Limiti nedir? Kimler Başvurabilir? Faiz oranları ve hesaplama nasıldır? Bazen acil nakit ihtiyaçlarımız oluşur küçük meblağlar bunlar için kredi kullanmayacağımıza göre veya kredi kartından nakit çekerek yüksel maliyet ile para kullanmak yerine oldukça faydalı görünmektedir.

Eğer Yapı Kredi Bankasında vadesiz bir hesabınız var ise çoğumuzun ek hesap, eksi bakiye gibi adlarla adlandırılan aynı zamanda kredili mevduat hesabı olan esnek hesabı incelemenizi hatta kullanmanızı tavsiye ederiz.

Hesabın Özelliklerini incelersek;

Hesabınızda para mı yok? Fatura ödemeleriniz tarihini mi unuttun? Hiç sorun olmamaktadır Esnek Hesap, hesabınızda para olmasa bile kredi limitiniz dâhilinde acil nakit, ödeme ve alışveriş gibi ihtiyaçlarınızda her an yanınızda olan kredili mevduat hesabıdır.

Kredi kartı gibi limitleriniz dâhilinde banka kartınızla alışveriş yapmanızda mümkündür

Esnek Hesap limitinizle, hesabınızda para kalmasa bile

Doğrudan nakit para çekebilir,

Faturalarınız için otomatik ödeme talimatı verdiğinizde, kredi limitinizden ödeme yapabilir,

World Bank Kart’ınız ile alışveriş yapmaya devam edebilirisiniz.

Esnek Hesap limitinizi ister ATM’lerden, ister şubenizden kullandığınızda kullanılan gün ve tutar üzerinden hesaplanan faiz tutarını aylık veya üç aylık ödeme imkanı ile kullanabilirsiniz.

Faiz Oranları;

Yapı kredi Bankası Esnek Hesap Faizleri oldukça düşük olmaktadır genelde %1,90 ile %2.02 arasından gidip gelmektedir buda oldukça cazip olmakta, nedeni ise masrafsız olmasıdır.

Örnek: 1500 TL esnek hesaptan kullanılması halinde 30 gün sonra ödeyeceğiniz tutar 1536 Tl olur yani 36 tl fazladan ödemeniz gerekir veya 10 gün sonra yatırmanız halinde ise ödeyeceğiniz fark sadece 15 Tl dir.

Sonuç olarak esnek hesap elinizin altında nakit para olarak değerlendirmek zor zamanlarınızda yanınızda olacak acil nakit çözüm ortağınız gibi değerlendirmek gerekir

Nasıl Başvurabilirim?

Bankada Hesabınız var ve bir banka kartı sahibi iseniz, Esnek Hesap’a en yakın Yapı Kredi ATM’sinden başvurabilirsiniz. Onaylanmadığı takdirde, belirtilen belgeler ile şubelerimizden bir kez daha başvuru talep edebilirsiniz ve Yapı Kredi Esnek Hesap sahibi olabilirsiniz.

Esnek Hesap limitiniz arttırmak için ise aynı kanalları kullanabilirsiniz ATM, Banka, İnernet Bankacılığı, Telefon Bankacılığı ile de limitinizi yükseltme talebinde bulunabilirsiniz.

Hesabınız yok ise banka şubesini ziyaret etmek suretiyle esnek hesabınızı açabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git