Ödenmeyen Konut Kredisi Ne Olur?

Ödenmeyen Konut Kredisi Ne Olur?
12 Mart 2018 tarihinde eklendi, 633 kez okundu.

İnsan hayatı boyunca çalışır, uğraşır. Evlenmek için evlendikten sonra aile olabilmek için ve çocukları için bütün hayatı boyunca uğraşır. Buna karşın yine de borçlardan ya da ihtiyaçlardan bir fırsat olmaz ki insan nasıl yatırım yapsın?

Çocuklar büyüse de ihtiyaçlar azalmaz daha da artar. Bu sefer onları evlendirmek beller iyice bükülür. Evlenen çiftlerin ev ihtiyacı, belli bir yaştan sonra bir konuta sahip olmayı isteme hakkı ya da ekstra yatırım gereği için bankaların size sunduğu özel fırsatları olan banka kredilerinden yararlanabilirsiniz. Bu krediler size daha rahat bir yaşam için düşündüğünüz imkânlardan yararlanma hakkı sunuyor.

Çekeceğiniz krediyi size uygun şekillerde ve istediğiniz vade oranı ve uygun faiz miktarı ile bankaya geri ödüyorsunuz. Bu kredi ödeme işlemlerinde bankanın da haklı olarak bazı ince prosedürleri bulunmakta. Kredi borcunun gününde ödenmesi, borcun eksiksiz tahsili gibi kriterler vardır.

Bunlara uymadığınız takdirde banka sizinle birebir irtibat kuracak ve sizi borcunuzu ödemeniz için uyaracaktır. Bu uyarıda size sunulan ek süre ya da bunun gibi başka şekillerde borcunuzu kapatmanıza yardımcı olacak türden şeyler olacaktır.

Taksitlerinizi hala ödeyemiyorsanız ve ödeyemeyecek haldeyseniz bankalar ya da kredi aldığınız herhangi bir kuruluş ipotekte bulunduğunuz varlığın paraya dönüşmesini sağlayacak şekilde konutunuzu satış işlemlerine başlayacaktır. Eğer konut satılmışsa banka sizden borcunu hemen tahsil ediyor ve borcunuzu sıfırlıyor. Eğer para, borcunuzdan fazlaysa banka size o paranın kalanını iade edecektir.

Size tavsiyemiz ödeyemeyeceğiniz kredi yükünün altına girmemeniz. Çünkü durum bu şekilde daha zor olacak ve yatırım düşünceleriz hayal olacak kalacaktır. Konut alma işlemleriniz, konut satma işlemine dönüşmesin. Yatırımlarınızı planlı yapın, iyi günler dileriz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git