Halkbank Dost Hesap Hakkında Merak Ettikleriniz

Halkbank Dost Hesap Hakkında Merak Ettikleriniz
23 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 486 kez okundu.

Dost hesap, Halkbank’ın KOBİ’lere sağladığı hesapta para olmasa dahi, çek ödemeleri,vergi ödemeleri ile EFT, havale yapabiliceğiniz yine nakit avans kullanılabilen, kullanıldığı gün kadar faiz tahakkuk eden, sürekli açık olan bir Bank24 kart ve İnternet Bankacılığı ile kullanılan kredili mevduat hesabıdır.

Halkbank KOBİ’ lerin kara gün dostu sloganı ile sağlamış olduğu bu hizmet aslında bilinen ek hesaptır. Kurumsal olarak açılan vadesiz hesaba bağlı olarak tanımlanan bir kredi türü olduğunu da belirtmek isteriz. Örneğin Kuruma ait olan ticari hesaba bağlı olarak Bankanın belirlediği limitler dahilinde açılmaktadır.

Dost Hesap açmak için ise İnternet şubesinden veya size en yakın bir Halkbank şubesine giderek veya bankanın Resmi İnternet Şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz dost hesabı kullanmak için öncelikle banka nezdinde ticari hesap açılması gerekir, açılan hesap ile birlikte dost hesap limit banka tarafından belirlenerek hesap kullanıma açılır. Limitler ise 50.000 TL ye kadar açılabilir.

Dost hesap faiz oranları ise hemen hemen en düşük oran olup, bireysel kredi faizlerine yakın bir maliyet olduğunu da hatırlatmak isteriz. Burada dikkat edilmesi gereken husus, bunun bir aylık kredi gibi düşünmek gerekir örneğin hesap kesim tarihi ayın son günü olup faiz ödeme günü ayın 16. günüdür.

Tanımlanan dost hesap limitini örneğin 20.000 TL tanımlandı siz bu hesaptan vergi ödemenizi veya elektrik gibi giderlerinizi ödediniz, hatta SGK ödemeniz yaptınız 15.000 TL bir harcamayı 26. günü yaptınız. kullanılan 15.000 TL için günlük faiz işlemeye başlar ve siz bunu 4 gün sonra yatırdınız burada sizden 4 günlük bir faiz borcu tahakkuk eder ve sizden ortala 45 TL bir faiz yükü oluşur. ama siz bunu 20 gün soran yani ayın 16. günü öderseniz de 210 TL gibi bir faiz oluşur. (tahmini hesaplamadır)

Yine dost hesap sürekli açık hesap şeklinde olduğunu da belirtelim kullan parayı yatır tekrar kullan, bir nevi kenarda para gibi de düşünülebilir ve ödeme günü gelen çeklerinizi, faturalarınızı ödeyebilir hatta nakit avans şeklinde de limitiniz dahilinde dileğiniz kadar para çekebilirsiniz.

Özetle size sunulan ve elinizin altında tutacağınız gece gündüz, hafta içi hafta sonu, fark etmeden kullanabileceğiniz bir kredi olmakla birlikte düşük faiz harici komisyon, masraf vb adlarda hiç bir maliyeti de yoktur.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git