Genç Çiftçi Kredisi

Genç Çiftçi Kredisi
5 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 483 kez okundu.

Artık gençler şehir hayatının keşmekeşinden kaçmak için çabalıyor. Kimi yurtdışına yerleşirken kimi de daha kırsala dönüp hayvan ve toprak ile uğraşmayı tercih ediyor. Aslında bu durum devlet ekonomisi için de oldukça iyi bir hal almaya başladı. Çünkü daha önce ithal edilen meyve, sebze ve etin belli bir kısmı artık ülkemizde bu genç çiftçiler sayesinde de yetiştirilebilecek. Devlet bu kapsamda özellikle yeni girişimci gençlere pek çok hibe ve kredi destekleri sağlıyor.

Örneğin Ziraat Bankası’nın Genç çiftçi kredisi 90 bin TL’ye kadar varan limiti ile bu gençlere müjde oluyor. Köye dönüş hibesi olan 30 bin TL ile Ziraat Bankasının verdiği 90 bin TL bir araya geldiğinde genç çiftçiler için ciddi bir umut ışığı oluyor.

30 Bin TL Hibe Desteği

Devlet kırsala dönüş yapan vatandaşlarına 30 bin TL hibe desteği sağlıyor. Bu desteğe başvuru yapmak isteyenler de yine Ziraat Bankası’na başvuru sağlayacak. Bunun yanında ayrıca 90 bin TL’lik genç çiftçi kredisi ürününe başvuru sağlamak isteyenler de yine bu üründen yararlanabilecek. Milli tarım projesi kapsamında yürütülen bu kampanya genç çiftçilerin 30 bin TL olan hibeyi az bulması ile başlatıldı. Gençler alacakları hem hibe hem de teşvik ile hem küçükbaş, hem büyükbaş hem de tarımsal teçhizatların alımını gerçekleştirebilecekler.

Hibe Alanlara Verilecek

Ziraat Bankası’nın bu Genç çiftçi kredisi 2016 yılında 30 TL’lik hibeyi almaya hak kazanmış gençlere verilecek. Ancak bu kişilerin tamamı da bu krediden yararlanamayacak. Öncelikle bu krediyi almak isteyen kişinin kredi notuna bakılacak. Kredi notu yüksek olan kişiler bu krediden yararlanabilecek. Ayrıca banka gerek görür ise kişiden ek limit, kefil ya da ipotek de talep edebiliyor.

3 Katı Olarak Belirlenecek

Hibe desteğinden yaralanan kişiler bu krediden de yararlanabilecek. Ancak hepsi 90 bin TL’ye kadar faydalanamayacak. Örneğin hibeyi 10 bin TL olarak almış olan bir girişimdi bu krediyi 3 katı şeklinde, yani 30 bin TL olarak alabilecektir. Eğer hibenin tamamını almaya hak kazanmış biri söz konusu ise bu durumda 90 bin TL’lik krediden de yararlanabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git