Evlilik Kredileri 4 Yıl Vadelendiriliyor

Evlilik Kredileri 4 Yıl Vadelendiriliyor
5 Nisan 2018 tarihinde eklendi, 357 kez okundu.

Evlenmeye hazırlanan ancak maddi kaynağı yetersiz olduğu için evlenemeyen çiftlere müjde devlet kanadından geldi. Devlet destekli bu evlilik kredileri 4 yıl vadelendiriliyor ve belli bir süre sonunda ödeneceği için çiftleri bir hayli rahatlatıyor. Ayrıca yüzde 1 gibi düşük faiz uygulanıyor olması kolay denebilir taksitleri oluşturuyor. Hatta istenir ise bu krediler 48 aya kadar vade yapılabiliyor.

Hangi Bankalar Bu Krediyi Verecek?

Evlenmek isteyen ancak herhangi bir birikimi olmadığı için evlenemeyenlere müjde. Artık evlilik kredileri 4 yıl vadelendiriliyor ve çok düşük faiz oranları ile kullandırılabiliyor. Devlet destekli bu krediler sayesinde binlerce genç ya da çift hayalindeki yuvayı kurabiliyor ve düğününü yapabiliyor. İşte bu krediyi veren bankalar,

  • QNB Finansbank,
  • Denizbank,
  • Fibabanka,
  • Akbank,
  • İş bankası

Evlilik Kredisi İçin Şartlar Nelerdir?

Her ne kadar devlet destekli de olsa her kredide olduğu gibi bu kredilerde de bazı şartlar koşuluyor. Yerine getirilmesi güç olmayan ancak yaş kıstası bulunan bu kredilerin kullanılabilmesi için şartların yerinde olması gerekiyor. İşte bu şartlar,

  • Minimum 27 yaşında olmak,
  • Anlaşmalı bankaların birinden çeyiz hesabı açtırmak,
  • Minimum 3 yıl boyunca bu çeyiz hesabına ödemeler gerçekleştirmek,

Devlet 3 yılın sonunda biriken tutar üzerine 5 bin TL daha koyuyor ve çeyiz desteği sağlıyor. Elbette bu destek geri ödemeli olmayan ürünlerden. Ayrıca evlilik kredisinden faydalanmak isteyenler direkt bu ürüne de başvuru sağlayabiliyor. Ayrıca çeyiz hesabı almak isteyenler hesaplarında en az 25 bin TL biriktirmelidir.

50 Bin TL Evlilik Kredisi

Evlilik kredileri 4 yıl vadelendiriliyor haberleri evlenmek isteyen gençleri heyecanlandırdı. Gençler bu krediler sayesinde beyaz eşya alabiliyor, nişan ya da söz yapabiliyor hatta düğüne dar her harcamasını gerçekleştirebiliyor. Yüzde 1 gibi oldukça düşük faizlerin uygulanması da daha sonraki zamanlarda bu kredinin kolay ödenmesini sağlıyor. 50 bin TL’ye kadar varan bu krediler de amaç dar gelirli gençlerin yuva kurmasına yardımcı olmak. 5 bin TL çeyiz desteği ise direkt devlet tarafından geri ödemesiz hibe olarak veriliyor.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git