Doğum Parası Ne Kadar Nasıl Alınır?

Doğum Parası Ne Kadar Nasıl Alınır?
26 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 180 kez okundu.

Doğum yardım parası ödenmeye devam ediyor. Doğum yapan annelere maddi olarak destekte bulunmak adına sağlanan doğum yardım parasının nasıl alınacağı ve ne kadar olduğu merak ediliyor.

Devlet tarafından doğum yapan annelere ekonomik destek devam ediyor. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın çalışmalarını gerçekleştirdiği ve bir süredir büyük rağbet görüyor.

Her doğan bebek için anneye süt parası adı altında verilen bu ödenek çocuk sayısına göre de değişiklik gösteriyor. Maliye Bakanlığı ile işbirliği ile ödemeleri yapılan bu ödenekten nasıl faydalanılır konusu merak ediliyor.

DOĞUM PARASI NASIL ALINIR?

Doğum sonrasında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı İl Müdürlükleri, Sosyal Hizmetler Müdürlükleri veya ilçelerde Kaymakamlık binalarında Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakıflarına başvurabilmektedir. Bebeğin nüfus cüzdanının ibrazı bu işlemler için yeterlidir.

Kurumda doldurulan form ile birlikte başvuru tamamlanır ve ödeme başlar. Devlet ik çocuk için 300 TL, ikinci için 400 TL, üçüncü ve devamındaki her çocuk için ise 600 TL ödemektedir.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git