Devlet Destekli Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Devlet Destekli Düğün Kredisi Nasıl Alınır?
26 Kasım 2018 tarihinde eklendi, 188 kez okundu.

Bakanlıktan evleneceklere, Devlet Destekli Düğün Kredisi’nin nasıl alınacağına ve faiz oranlarına dair açıklıma yapıldı.

Evlenecek ya da evli olan kişilere Devlet Desteklİ Düğün Kredisi, 2017 yılında da verilecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın yürütmüş olduğu proje kapsamında değerlendirilen bu kredi ödemesi, evli ya da evlenecek kişilere maddi olanak sağlıyor. Özellikle maddi imkansızlıklar yüzünden evlenemeyecek durumda olanlara öncelik tanınan bu ödenek için, başvuru yapan adayların 18 ile 24 yaş aralığında olması zorunludur.

 Devlet Destekli Düğün Kredisi Nasıl Alınır?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’nın İl Müdürlükleri’nden başvuruların yapılabileceği Devlet Destekli Düğün Kredisi almak için Bakanlığın belirlediği şartlar; adayların sabıka kaydının bulunmaması, yaş aralığının 18 ile 24 aralığında olması ve maddi imkanların yetersiz olması olarak belirlenmiştir. Belirlenen bu şartlara sahip adaylar ise Devlet Destekli Düğün Kredisi ‘ni kolaylıkla alabilirler.

 Faiz Oranları Ne?

Kredisi onaylanan adaylara 10.000 türk lirası olarak verilen Devlet Destekli Düğün Kredisi’nin ödemesi, alınan tarihten 1 yıl sonra başlıyor. Maksimum 4 yıla yayılan ödeme süresinde ise herhangi bir faiz oranı söz konusu değil.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git