Borsa Yatırımları

Borsa Yatırımları
25 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 485 kez okundu.

Borsa İstanbul ve borsa yatırımı hakkında bilmek istediklerinizle ilgili bir yazı hazırladık. Borsalar, hisse senedi, yatırım fonları, bono, emtia ürünleri, tahvil, varant, sertifika gibi “menkul kıymet” olarak bilinen değerli evrakların alım satımının yapıldığı, finansal piyasalardır. Yapılan ticaret sebebiyle borsalar, pazar ya da piyasa olarak da adlandırılabilir.

Yatırımcılar Borsa İstanbul‘dan bizzat hisse senedi alım satımı yapamazlar. Bu nedenle borsada yatırım yapmak için yeterli bilgiye sahip olduğunuzda yatırım yapmaya başlamak için bir aracı kurum ya da bankada hesap açtırmanız gereklidir. Hesabınızı açtırıp, paranız hesaba işlendikten sonra ilgili bankanın veya aracı kurumun websitesi üzerinden alım – satım işlemlerinizi yapmaya başlayabilirsiniz.

Borsada yatırım yaparak bir portföy oluşturduğunuzda artık yapmanız gereken aldığınız hisse ve ülke ekonomisindeki gidişatla ilgili haberleri takip etmektir. Bu temel analizdir. Bunun yanı sıra hisseye ait fiyat grafiklerini inceleyerek hissenin düşüş ya da yükseliş trendinde olup olmadığına da bakabilirsiniz.

Buna da teknik analiz denir ve bborsau şekilde hissede hangi fiyattan alış ya da satış yapılması gerektiğine dair sinyaller alınabilir. Teknik analiz burada anlatıldığından daha kapsamlıdır. Detay bilgi için Deutsche Bank’ın sitesini inceleyebilirsiniz.

Deutsche Bank, uluslararası ölçekte, işlem hacmine göre önde gelen varant ihraççılarından biridir. Deutsche Bank’ın ihraç ettiği 30,000’in üzerinde varant ürünü dünyada çeşitli borsalarda işlem görüyor. Deutsche Bank başta Almanya olmak üzere, İsviçre, İtalya Avusturya, İspanya, Hong Kong, Singapur, Güney Afrika gibi ülkelerde aktif varant ihraççısını konumundadır. Yurtdışı piyasalar hakkında da detay bilgi almak istiyorsanız, Deutsche Bank’ın sitesini inceleyebilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git