Banka Gram Altın Alım Satım Makasları

Banka Gram Altın Alım Satım Makasları
20 Mart 2019 tarihinde eklendi, 2.943 kez okundu.

Son zamanlarda oldukça popüler olan ve küçük yatırımcı için Bankaların İnternet Bankacılığı aracılığı ile online altın alım ve satımı yapmak suretiyle kar elde etmek isteyen bir çok yatırımcı günlük altın fiyatlarını takip etmek ve kendilerinde uygun gördüğü zamanlarda İnternet Bankacılığından altın alış veya satış yaparak kendilerinde gelir elde etmektedirler. Burada Banka Gram Altın Alım Satımı arasındaki fark yani gram fiyat makası önemli olmaktadır.

Alım satım arasında farklar nedeniyle anlık alış yapılan gram altının aynen satılması sonucu zarar etmeniz kaçınılmazdır. Banka Altın Alım Satım Makası yani altın alış-satış oranlarını iyi takip etmekte fayda vardır, alış yapıldıktan sonra altın değerinin en az %2 artması halinde alınan gram/TL bazında kar elde etmeniz mümkündür.

Öncelikle İnternet Bankacılığından altın alım satımı yapmak için vadesiz altın hesabı açılması gereklidir, açılan altın hesabı ile birlikte artık anında gram altın alım satımı vadesiz TL hesabınızda TL bakiyeniz le altın alımı veya Vadesiz Altın Hesabınızda bulunan Gram Altını anında TL’ ye çevirmeniz mümkündür.

Mesai saatleri 09:00-17:00 içerisinde Banka Altın Alım Satım Makası oldukça küçüktür, ortala gram altın makası %0,8 gibi bir oran ile olmaktadır. Örneğin 99,80 TL ye alınan bir gram altın satış halinde yani bozdurulması halinde 99,10 gibi bir tutar ile TL’ ye çevrilir.  Örneğin altın fiyatlarında %2 lik bir artış olması halinde satış yapmanız halinde gram bazında az da olsa kar elde etmeniz mümkündür.

Burada dikkat edilmesi gereken ve Altın alım-satım arasında ki makas en çok hafta sonları, resmi tatillerde ve yani mesai saatleri dışındaki her zaman Altın alım satım farkı oldukça yüksek olur örneğin hafta sonu vadesiz altın hesabınızda bulunan hesaba uygulanan makas oldukça fazladır 97,00 TL ile alım yapan banka altın satışını ise en az 101 TL/gram olur yaklaşık %4 altın alım satım makası mesai saati dışındaki alımlarda görülür.

Mesai saatleri dışında vadesiz altın hesabından altın alıp veya satışı yapmak zaruretler dışında tavsiye edilmez ve aksine altın alım satımından dolayı oluşan farkın telafisi oldukça zordur.

Konu hakkında daha ayrıntılı bilgiyi http://www.webkredi.org/banka-gram-altin-ve-satimi-arasindaki-fark/ adresinden alabilirsiniz.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git