Anında Hesapta Olan Kredi’ nin Özellikleri

Anında Hesapta Olan Kredi’ nin Özellikleri
12 Şubat 2018 tarihinde eklendi, 490 kez okundu.

Artık kredi almak daha kolay banka şubesine gitmeden İnternet Bankacılığı yada mobil bankacılık ile artık cep telefonundan dahi kredi başvurusu yapıp beş on dakika gibi kısa sürelerde paranın hesabınıza yatırılması sağlanmaktadır. Her ne kadar krediniz anında hesabınızda dense de aslında bunun da belli şartlarını olduğunu bilmenizi isteriz şimdi bu konu hakkında bilgi verelim.

Öncelikle temel şart şubesiz kredi başvurusu için başvuru yaptığınız bankanızda bir vadesiz hesabınızın olması gerekir bu varsa zaten banka ile bir Bankacılık sözleşmesi imzalamış olduğu anlamına gelir. Aslında tüm bankalar için geçerli bir durum yani her bankadan başvuru söz konusudur, burada önemli olan sizin kredi ödeme alışkanlıklarınız olacaktır. Bu kredilerden bankaların sadık ve borçlarını düzenli ödeyen kredi notu 1700 ve üzeri olan kısaca sorunsuz müşteriler yararlanabilir. Şimdi TV reklamlarında veya diğer mecralarda yapılan reklamlar işte krediniz hazır gelin alın, anında kredi, online kredi vs diye uzatılır ama bu sizi aldatmasın iş başvuruya gelince bankalar tüm kredi şartlarını önünüze koyacaktır.

Banka şubesine gitmeden evden akşam sabah farketmeksizin kredi alabilirsiniz. Temel şartı bankada bir vadesiz hesabınızın olması İnternet Bankacılığı kullanımı gibi şartlarınız var ise bu mümkündür. aslında bankalar bu hizmetlerini genelde bankalar ile daha önce bir sorun yaşamamış kredi ve kredi kartı borçlarını düzenli ödeyen kişilere sunmaktadır. Yine bankalarda yüklü para işlemi yapan vadeli hesabı olan banka nezdinde yüksek meblağlı tasarrufları tutan müşterilerine bir nevi hazır kredi olarak açılan limitleri anında kullanıma sunması olarakta görebiliriz.

Yine son zamanlarda gelişen İnternet Bankacılığının bir üstü olan Şubesiz Bankacılık kavramı ve artan uygulaması ile birlikte şubesiz kredi yani anladığınız hali ile evden işten krediye başvur ve bankaya gitmeden gerek kalmadan paran hesabına yatsın mantığı ile çalışmaktadır. Özellikle şubesiz bankacılık sözleşmesi imzalanırken tüm bankacılık işlemlerini mobil yapabilme hususları imza altına alındığı için banka size kredi verirken ek bir sözleşme veya kredi sözleşmesini online imzalatabilmektedir.

Şubesiz bankacılığıa örnek olarak Enpara, İşCep, iGaranti, Yapı Kredi Nuvo, CEPTETEB, Seninbankan, Akbank Direkt gibi yeni nesil bankacılık uygulamaları size online bankaya gitmeden kredi olanağı sunmaktadır. Yine diğer bankalarda aynı şekilde İnternet Bankacılığı ile yapılan başvuruları anında değerlendirip hesabınıza paranızı yatırmaktadır.

Anında kredi hesapları genelde 15.000 TL ye kadar sunulmaktadır, daha yüksek kredi tutarları için şubeye davet edilirsiniz. Ancak Şubesiz bankacılık hsuusları kurumsallaşan bankalar yani yukarıda saydığımız enpara işcep, gibi sistemlerde uygun olması halinde daha fazla tutarda krediler anında onaylanmaktadır.

Yine bir diğer husus ise hazır krediler dediğimiz anlık kullanılan daha doğrusu her işlemi tamamlanmış sadee çekilmesi veya kullanılması halinde aktif olan krediler var bu krediler ise aklınıza geldiğinde gece gündüz farketmeden herhangi bir başvuru yapmanıza gerek olmadan kullanılan kredilerdir. Örneğin İş Bankası hazır Avans, Denizbank Anında Para hesabı bunlara örnektir. Hatta Esnaflara sağlanan hazır kredilerde bulunmaktadır aynı bu mantıkla çalışan.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git